Vestavěné skříně

A DALŠÍ NÁBYTEK NA MÍRU

Nábytek na míru, vestavěné skříně

Vyrábíme kvalitní vestavěné skříně a další nábytek na míru přesně podle Vašeho zadání. Díky výrobě na míru pro nás nejsou překážkou žádné atypické prostory a jinak nevyužitelné výklenky.

Úložného prostoru není nikdy dost. Proto se na nás neváhejte obrátit a společně vše vyřešíme. Od úvodní konzultace, přes 3D vizualizaci, nezávaznou cenovou nabídku a v konečné fázi samotnou realizaci. Spolu s kvalitou musí jít ruku v ruce také estetická stránka, čehož jsme si dobře vědomi. Na výrobu skříní a nábytku používáme klasické i moderní materiály, které vám pomohou sladit nábytek s okolním interiérem.

Vyrábíme skříně s posuvnými i klasicky otevíranými dveřmi. Samozřejmostí je navržení toho nejpraktičtějšího vnitřního uspořádání, které vám usnadní skladování nejen oblečení. Společně navrhneme rozložení polic, zásuvek, šatních tyčí apod.

Vestavěné skříně na míru vyrábíme především z kvalitního lamina o síle 18-19mm kde máte na výběr z nepřeberného množství různých barev a dekorů, případně je možná výroba z dýhy. Samozřejmostí je možnost kombinace různých typů skel, zrcadel a osvětlení.

V případě složitějších projektů či na základě vašeho přání zajistíme služby interiérové designérky - CIRKUMO.CZ

Dřevovýroba Jelínek - 2117

Ložnice, obývací pokoje, pracovny a další

Stěhujete se do nového, rekonstruujete nebo jen chcete nahradit stávající nábytek něčím novým a neokoukaným? Kompletně vybavíme prakticky jakoukoli místnost ve vašem bytě či domě. Vyrábíme obývací sestavy i další nábytek jako jsou postele, stoly, knihovny, botníky, kancelářský, koupelnový nábytek a další. Veškerý nábytek tak můžete designově sladit s okolním interiérem. Kontaktujte nás a společně vytvoříme 3D návrh a vytvoříme vám cenovou nabídku. Před samotnou výrobou pak provedeme odborné zaměření a po výrobě vše sestavíme a namontujeme přímo u vás.
U zakázkového nábytku využíváme především masivní dřevo, které je možné mořit do požadovaných odstínů. Rámy postelí je možné vyrobit z masivu i z lamina.

Vestavěné skříně a ostatní nábytek vyrábíme výhradně z kvalitních materiálů. Samozřejmostí je i odborná montáž.

Jste zdaleka? Nevadí, pracujeme po cele České republice.

Přehled materiálů

U vestavěných skříní na míru se nejčastěji používá lamino o síle 18-19mm, které zajišťuje dostatečnou stabilitu. Kromě vestavěných skříní však vyrábíme i další nábytek na míru, od knihoven, přes postele až po obývací sestavy. U takového nábytku využíváme především masivní dřevo. Pro lepší představu o těchto materiálech jsme pro vás připravili stručné shrnutí.

Certifikáty o nezávadnosti a technických vlastnostech používaných materiálů a kování naleznete na stránkách velkoobchodu Démos.

Lamino

Pokud sháníte kvalitní vestavěnou skříň, s laminem nemůžete šlápnout vedle. Používáme lamino o síle 18-19mm od výrobců Egger, Kronospan a Kaindl. Nabídka vzorů a barevných odstínů je velmi široká a každý si určitě vybere to pravé, zejména pokud potřebujete barevně sladit styl skříně s okolním nábytkem či celkovým interiérem. Lamino je ve své podstatě hladká deska, která je opatřena dekorační vrstvou a olepena ABS hranami. Údržba tohoto materiálu je velice snadná, většinou si vystačíte s vlhkým hadříkem.

Pro lesklý efekt pohledových dílů nábytku lze také použít stříkanou MDF.

Jelínek-Vestavěné skříně
Jelinek-Nábytek z masivu

Masiv

Masivní dřevo pravděpodobně není potřeba podrobněji představovat. Tento přírodní materiál lze mořit do různých odstínů a sladit tak nábytek s ostatním vybavením či například s interiérovými dveřmi. Z masivu lze vyrobit prakticky jakýkoliv kus nábytku – komody, obývací sestavy, rámy postelí, knihovny, stoly a další. Masivní dřevo má bezesporu osobité kouzlo a v případě nutnosti je možné ho i několikrát renovovat. Nemusíte se bát použít masiv i na koupelnové skříňky, jelikož povrch je olakován a odolává tak i vyšší vlhkosti.

Nábytek může být vyroben kompletně z masivního dřeva, nebo lze nakombinovat materiály. Například lze využít dýhovaný korpus a pohledové díly/dvířka vyrobit z masivu.

Variabilita skříní a nábytku

Ergonomie

Správným výběrem vnitřního vybavení skříně si výrazně usnadníte každodenní život v domácnosti. Výška polic, šatních tyčí, zásuvek a dalších prvků ovlivňuje jak moc je pro vás skladování pohodlné. Potřeba je i myslet na skutečnost, že ačkoliv je pro vás například současné uspořádání stávající skříně pohodlné, za deset, dvacet, třicet let už tomu tak být nemusí. S naším věkem se totiž mění i naše nároky a pohyblivost. Proto je potřeba naplánovat vnitřní uspořádání tak, aby vám vyhovovalo i za desítky let a uložené věci pro vás byly na dosah ruky. Chcete do skříně uložit vysavač? Určitě se nebudete chtít natahovat do vysoké police. Místo pro vysavač a podobné předměty by mělo být situované co nejníž a zároveň by nemělo být příliš stísněné pro snadnou manipulaci. Zásuvky s drobnostmi by pak měly mít vyhrazené místo přibližně uprostřed výšky vašeho těla, abyste se nemuseli často sklánět. Dalším významným faktorem je kupříkladu samotná hloubka skříně – natahování se do nadstandardně hluboké police pro trička není zrovna ergonomické, v tomto případě by bylo vhodnější využít zásuvky či nějaké drátěné systémy.

Jelínek-Vestavěné skříně
Jelínek-Vestavěné skříně

Vnitřní vybavení

Vnitřek vestavěné skříně lze velmi dobře přizpůsobit vašim potřebám. Jasným základem jsou police, které lze díky předvrtaným otvorům umístit do různých výšek. Do polic tak snadno uložíte oblečení, ale klidně i povlečení či další vybavení dle vašeho uvážení. Skvělým doplňkem k policím jsou pak zásuvky, které jistě oceníte při ukládání spodního prádla i dalších drobností. Zásuvku lze rovněž udělat i vyšší a uložit do ní například boty. Na výběr zde máte z klasické podoby zásuvky ve stejném designu jako je třeba korpus skříně, případně můžete využít chytré drátěné systémy. Dalším významným prvkem je pak šatní tyč, kterou lze v případě nutnosti rovněž přizpůsobit. Kromě klasických tyčí se totiž vyrábí i tyče výsuvné či sklopné, které nachází uplatnění ve stísněnějších prostorech. V neposlední řadě lze pak skříň dovybavit dalšími chytrými doplňky – háčky, držáky na kravaty, kalhoty, boty apod.

Konkrétní vnitřní vybavení a doplňky si můžete prohlédnout na stránkách firmy ADREA-CZ.

Dvířka a úchytky

Dvířka vestavěné skříně nemají jen estetický charakter, výběr systému otevírání mění i funkčnost samotné skříně. Posuvné dveře působí elegantně a především nezabírají prostor před samotnou skříní, což oceníte zejména v menších místnostech, třeba v chodbách a předsíních. Posuvný systém ubírá pár centimetrů z vnitřní hloubky skříně, ovšem u standardní hloubky skříně se zde nejedná o žádný problém. Ať už si však vyberete dveře posuvné či klasicky otevírané, vždy máte možnost je doplnit dalšími prvky, zejména zrcadly. Pak už jen zbývá zapřemýšlet nad systémem úchytek – zda zvolíte ty klasické, či méně nápadné úchytkové profily či zadlabávané úchytky.

Na výplně skříňových dveří lze použít klasické lamino, ale i sklo či lacomat (lesklé sklo opatřené průsvitným lakem).

Jelínek-Vestavěné skříně

Poptávkový formulář na nezávaznou objednávku

Dřevovýroba Vladimír Jelínek - Turnov | Výroba a prodej vybavení interiérů ze dřeva

tel.: +420 603 278 972, email: drevovyrobajelinek@seznam.cz