Kuchyňské linky

ČESKÁ VÝROBA NA MÍRU

Kuchyňské linky

Nabízíme výrobu kuchyňských linek na míru a s tím související služby – poradenství a konzultace, zpracování 3D vizualizací, zaměření i odbornou montáž. Používáme pouze kvalitní materiály, které jsou zárukou životnosti. Jsme česká firma a kuchyňské linky vyrábíme na naší truhlářské dílně v Turnově – působíme však po celé ČR, zejména v Praze, Středočeském a Libereckém kraji. Držíme krok s dobou a snažíme se, aby design našich kuchyní přesně odrážel Vaše požadavky a přání. Samozřejmostí je záruční i pozáruční servis. Neváhejte nás kontaktovat pro nezávaznou cenovou nabídku. Na kuchyňský nábytek poskytujeme prodlouženou záruku 5 let.

Samozřejmostí je instalace a montáž vybraných spotřebičů i dalších doplňků. Ke každému zákazníkovi přistupujeme individuálně, jelikož dobře chápeme, že každý má jiné potřeby a přání.

Pro ještě lepší představu o vaší budoucí kuchyni nabízíme profesionální 3D vizualizace – vizualizaci vám zpracujeme po úvodní konzultaci zcela zdarma společně s cenovou nabídkou.

Na této stránce najdete informace:

  • přehled materiálů – lamino, masiv a dýha, lak. Obkladové a pracovní desky
  • kuchyňské dřezy – granitové, nerezové i keramické (Blanco, Franke)
  • kování, úchytky a vnitřní vybavení – kování značky Blum s doživotní zárukou, praktické drátěné systémy

V případě složitějších projektů či na základě vašeho přání zajistíme služby interiérové designérky - CIRKUMO.CZ

Dřevovýroba Jelínek - 2117

Sháníte pouze kvalitní spotřebiče za rozumnou cenu? U nás můžete zakoupit vybrané spotřebiče i do své stávající kuchyně.

Spotřebiče z velkoobchodu se zajištěným záručním i pozáručním servisem.

Přehled materiálů pro výrobu kuchyňských linek

Lamino, dýha, masiv atd. Materiálů, ze kterých vyrábíme kuchyňské linky, vestavěné skříně, další nábytek či dveře je hned několik a dobře si uvědomujeme, že vyznat se v nich může být leckdy oříšek. Proto jsme pro vás připravili stručné shrnutí důležitých vlastností těchto materiálů, které vám pomůže při výběru toho pravého přímo pro vás.

Certifikáty o nezávadnosti a technických vlastnostech používaných materiálů a kování naleznete na stránkách velkoobchodu Démos.

Lamino

Kuchyňské linky a nábytek z tzv. lamina jsou v současnosti těmi prakticky nejoblíbenějšími, a to z mnoha důvodů. Jedná se o hladké desky o síle 18-19mm olepené ABS hranou – u korpusu 0,5x22mm, čelní hrany 2x22mm. Na horní i spodní straně těchto desek je nanesena melaminová pryskyřice a nalisován naimpregnovaný dekorační papír. Lamino nabízí mnoho různých barev a textur, od bílé po černou, od dřevodekoru k mramoru. Možností jak zkombinovat barvy a vzory je nespočet a je tedy velice snadné skloubit styl kuchyně s okolním nábytkem, podlahou a celkovým interiérem. Lamino je odolné, snadno se udržuje a je tvarově stálé. Svrchní vrstva pak nemá pouze dekorativní charakter, ale ochraňuje desku proti vlhkosti a dalším nežádoucím vlivům.

Lamino se pro výrobu nábytku používá zdaleka nejvíce a existuje v různých zpracováních, které ovlivňuje jeho kvalitu, respektive kvalitu a živostnost nábytku, který z něj lze vyrobit. Čím silnější deska, tím kvalitnější/pevnější nábytek. Proto používáme výhradně lamino o síle 18-19mm od výrobců Egger, Kronospan a Kaindl.

Kuchyňské linky Jelínek
Kuchyňské linky Jelínek

Masiv a dýha

Z masivu vyrábíme kuchyňské linky, vestavěné skříně i další nábytek na míru či interiérové dveře. Masivní dřevo nabízí bezkonkurenční přírodní vzhled, povrch lze mořit do různých barevných odstínů, případně lze vybrat některý odstín RAL. Využít lze také různých prolisovaných vzorů. Vyrábíme z dřevin smrk, buk, dub, borovice, jasan, javor. Povrch se vždy přelakuje dvousložkovým polyuretanovým lakem.

V případě dýhovaných dvířek používáme dýhu o síle 0,8-1mm. Designově (barvu i vzor) lze upravit jako v případě masivního dřeva. Vyrábíme z klasických dřevin jako buk, dub atd. i z dřevin exotických.

Lak

Podkladovým materiálem pro lakovaná dvířka je MDF deska, na kterou je následně nastříkán lak. Lakovaná dvířka však nemusí být pouze lesklá, nabízíme i matné provedení.

V případě lesklého provedení používáme akrylátovou barvu, u matných dvířek polyuretanový lak v odstínu RAL dle výběru.

Lakované kuchyně bezesporu působí prémiovým dojmem, lze navzájem kombinovat lesklé i matné povrchy a doplnit je třeba sklem či kovovými prvky.

Jelinek-Kuchyňské linky
Jelinek-Kuchyňské linky

Obkladové desky

Nejmodernějším a zároveň nejpraktičtějším způsobem jak vyřešit prostor mezi spodními a horními skříňkami je bezpochyby zádová deska z lamina. Na výběr máte opět z nepřeberného množství různých dekorů a barev, nejčastěji se však zádová deska volí ve stejném dekoru jako je pracovní deska. Obkladové desky postupně nahrazují klasické dlaždičky, u kterých bylo častou výtkou usazování nečistot ve spárách. S tímto neduhem se u obkladových desek nesetkáte. Obkladová deska působí elegantně a nerušivě.

V případě zájmu zajistíme i skleněnou zádovou desku, kterou na míru vyrobí sklenář.

Pracovní desky

Pracovní desky vyrábíme z lamina i masivu, dále je možnost tzv. kompaktních pracovních desek.

Laminátová deska je klasickou volbou, kde je základem dřevotřísková deska opatřená dekoračním laminátem nabízející nespočet různých barev a vzorů včetně dekorů imitující přírodní materiály jako je dřevo či mramor. Síla pracovních desek z lamina je 38mm – Egger, Kronospan, Kaindl.

Masivní pracovní desky jsou dražší variantou, u nichž hraje prim prémiový přírodní vzhled. Jelikož se jedná o přírodní materiál, je potřeba se o něj také vhodně starat. V případě nechtěného poškození je však možné desku přebrousit a znovu povrchově ošetřit. Síla pracovní desky z masivního dřeva je 4cm.

Kompaktní pracovní desky - jde o tenké desky o síle cca 10-12mm vyznačující se vysokou pevností a snadnou údržbou. Tento materiál skvěle snáší i vysoké teploty i vlhkost a je odolný vůči poškrábání. Kompaktní deska se skládá jádra (několik foliových vrstev) a z ochranné dekorativní vrstvy. U těchto desek je rovněž možná spodní montáž dřezu.

Kuchyňské linky Jelínek

Kuchyňské dřezy – Blanco a Franke

Mytí nádobí se nevyhneme, proto bychom měli věnovat pozornost i správnému výběru kuchyňského dřezu. Každý asi zná podobu klasických nerezových dřezů, ale i u nich nabízí trh mnoho různých provedení. Samostatnou kapitolou jsou pak kameninové dřezy. Při výběru bychom měli myslet také na velikost. Rozmyslet si, zda s kuchyní pořídíme i myčku, nebo budeme mýt nádobí v ruce. Potřebujete i odkapávací plochu? A jak velkou? Pozornost upřete také k hloubce dřezu, v těch hlubších je totiž zpravidla lepší manipulace. Dřezy a baterie dodáváme od výrobců Blanco a Franke.

Kuchyňské linky Jelínek

Granit

Materiál zvaný granit se stává oblíbeným čím dál více. Jedná se o skutečně designový kousek, který díky množství barevných odstínů můžete trefně sladit se zbytkem kuchyňské linky. Na rozdíl od nerezu je „neokoukaný“ a dodává kuchyni prémiový vzhled. Je odolný vůči poškrábání i nárazům a díky kamenovému základu je maximálně pevný. Zpravidla také granitové dřezy bývají hlubší než nerezové. Granit je odolný i vůči skvrnám, ale je potřeba nenechat je dlouho zasychat a vsáknout. Zvýšenou pozornost je potřeba věnovat rozpálenému oleji - ten raději nechte částečně vychladnout, než jej vylijete do dřezu. Granit snáší vysoké teploty do cca 280 stupňů a na to je potřeba myslet. Pozor také na určité chemické přípravky, vždy používejte pouze přípravky doporučené výrobcem. Ke granitovému dřezu si můžete pořídit i granitovou baterii ve stejném barevném provedení. Granitové dřezy dodáváme od výrobců Blanco a Franke.

Nerez

Nejrozšířenějším typem dřezů a baterií je bezpochyby nerez a to nejen z důvodu širokého výběru různých velikostních i kvalitativních provedeních, ale i v otázce ceny. Nespornou výhodou je, jak již název napovídá, odolnost vůči korozi. Dobře snášejí vysoké teploty a běžné domácí čistící prostředky, měli bychom se však vyvarovat čistících písků, které by mohly povrch poškrábat. Důležitá je zde také síla plechu – ty tenčí jsou pružné, baterie se v nich hýbe (což je pouze estetický defekt) a při nárazu také vydávají plechový zvuk. Lepší je sáhnout po nerezu o síle min. 0,8mm. Nerez také nemusí být pouze lesklý, vyrábí se i v matném povrchovém provedení. Nerezové dřezy dodáváme od výrobců Blanco a Franke.

Kuchyňské linky Jelínek
Kuchyňské linky Jelínek

Keramika

Keramické dřezy nabízí osobitý styl a nachází uplatnění především v rustikálních kuchyních, ale i v těch moderních mohou působit elegantním dojmem. Keramika je velice odolný materiál, který vydrží jak vysoké teploty tak i nápor většiny agresivních chemických přípravků. Keramické dřezy se také vyrábí v několika různých tvarových i barevných provedeních. Jelikož se jedná o jednolitý kus beze spár, je čištění keramického dřezu hračkou. Keramický dřez může být jak v jednodřezové variantě bez odkapávače, tak samozřejmě i s odkapávací plochou. Nabízí se i keramické dřezy pro spodní montáž pod pracovní desku (různé drobky tak lehce smetete přímo do dřezu). Keramické dřezy dodáváme od výrobců Blanco a Franke.

Kování, úchytky a vnitřní vybavení

Kování značky Blum s doživotní zárukou! Součástí našich kuchyňských linek je i kvalitní kování a praktické vnitřní vybavení. Nábytkové kování značek Blum a Hettich je zárukou kvality. Kvalitní kování oceníte například v horních skříňkách s výklopnými systémy. Zde máte záruku, že i po letech bude výklopný mechanismus fungovat stejně dobře jako dnes. Stejně tak u nábytkových závěsů (pantů) je potřeba dbát na jejich spolehlivost, což kvalitní kování od firem Blum a Hettich nadstandardně splňuje.

Samostatnou kapitolou jsou pak drátěné systémy, díky kterým využijete svou kuchyňskou linku opravdu naplno i v místech, která by byla jinak buď špatně dosažitelná či dokonce hluchá. Výběrem kvalitního drátěného systému si tak jednoznačně usnadníte manipulaci v kuchyni – jde například o výsuvné koše či systémy do rohových skříněk (nejčastěji známé jako například „kolotoče“).

Samozřejmostí je u nás také výběr různých typů úchytek a systémů otevírání – například v poslední době oblíbený bezúchytkový TIP-ON mechanismus, u kterých otevřete dvířka lehkým ťuknutím a zavřete je stejně lehkým zatlačením.

Konkrétní kování a vnitřní vybavení si můžete prohlédnout na stránkách firmy ADREA-CZ.

Poptávkový formulář na nezávaznou objednávku

Dřevovýroba Vladimír Jelínek - Turnov | Výroba a prodej vybavení interiérů ze dřeva

tel.: +420 603 278 972, email: drevovyrobajelinek@seznam.cz